clock

Dzisiaj jest 29.01.2023 rok ,        godzina: 5:50 dudes     Dziś imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei           Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Boczne skrzywienie kręgosłupa skolioza ćwiczenia


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu


Polecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Boczne skrzywienie kręgosłupa skolioza ćwiczenia

Linki sponsorowane


Celem korekcji skolioz czynnościowych tj. tych , w których nie stwierdza się utrwalonych zmian w budowie kręgosłupa , jest wyrównanie skrzywienia , usunięcie przykurczów więzadeł i mięśni –zwłaszcza w obrębie grzbietu i miednicy, zrównoważenie sił układu mięśniowego, podniesienie ogólnej wydolności fizycznej i wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała .
Wskazania :
- ćw. ogólnorozwojowe symetryczne , wzmacniające poszczególne grupy mięśni posturalnych,
- ćw. oddechowe , elongacyjne , antygrawitacyjne , w pozycjach Klappa ,
- ćw. reedukacji posturalnej ,
- gry i zabawy ruchowe , ćw. rytm.-tan., elem. gier sport., elem. atletyki terenowej, pływanie stylem klasycznym , jazda na rowerze , na nartach .

Przeciwwskazania :
- ćw. asymetryczne : rzuty jednorącz, skłony tułowia w bok tylko w jedną stronę, pełzanie i czworakowanie po obwodzie koła ( dozwolone jest tylko w kierunku w którym powoduje odgięcie krzywizn ), zwisy asymetryczne,
- jazda na hulajnodze , ćw. zwinnościowe np. mostki , przewroty, stanie na rękach, przerzuty bokiem , ćw. z obciąż. osiowym kręgosłupa , ćw. z dźwiganiem i przenoszeniem ,
- długotrwałe marsze i biegi z obciążeniem , skoki i zeskoki w głąb na twarde podłoże
- dłuższe wysiłki w pozycji stojącej ,
- długotrwała nieprawidłowa pozycja np. przy telewizorze .
1. Pw – stanie twarzą do ściany , NN złączone , RR w górę . R – sięganie RR jak najwyżej i powrót do skorygowanego stania.
2. Pw – w staniu woreczek z piaskiem na głowie , dłonie na biodrach .R – wypychanie głową woreczka w górę.
3. Pw – w siadzie skrzyżnym RR w bok , dłonie splecione na czubku głowy, łopatki i łokcie ściągnięte . R – wypychanie głowy w górę.
4. Pw – leżenie przodem , RR w skrzydełka , R – uniesienie tuż nad podłoże głowy, tułowia z RR w skrzydełka ( łopatki ściągnięte) – wytrzymać tę pozycję przez 3 sekundy i powrót do Pw.
5. Pw – leżenie przodem czoło oparte na podłodze , NN proste złączone . R – RR wykonują ruchy pływackie „ żabki ”
6. Pw – klęk podparty głowa w przedłużeniu tułowia. R – jednoczesny wymach prostej prawej ręki i prostej w kolanie lewej nogi w górę .
7. Pw – leżenie tyłem NN zgięte w stawach kolanowych i biodrowych stopy oparte o podłoże RR ułożone w dół w skos . R – uniesienie i podciągnięcie klatki piersiowej kolan z jednoczesny energicznym wciągnięciem brzucha i przywarciem silnym odcinka lędźwiowego kręgosłupa do podłoża.
8. Pw – leżenie tyłem RR – wzdłuż T lub na karku. R – (roweryk) .
9. Pw – leżenie przodem, RR ugięte czoło oparte na dłoniach . R – napięcie mięśni pośladkowych – „nożyce pionowe” NN proste w stawach kolanowych .
10. Pw – leżenie przodem na ławeczce, chwyt za krawędzie ławeczki, NN od kolców biodrowych wysunięte za ławeczkę, oparte o podłoże . R – wznosy i opusty prostych NN .
11. Pw – klęk podparty na przedramionach, głowa w przedłużeniu T . R – naprzemianstronne unoszenie wyprostowanej w stawie kolanowym nogi w górę w tył .
12. Pw – stanie, RR wzdłuż T . R – głęboki wdech nosem z równoczesnym uniesieniem RR w górę i wspięciem na palce .Powolny wydech przez usta z opuszczeniem RR i opadem na całe stopy .
13. Pw – leżenie tyłem-ćwiczenie toru brzusznego – wdech „przepychanie powietrza” z uwypukleniem brzucha i głośny wydech – „mały-duży brzuch”.
14. Pw – leżenie przodem . R – w formie zabawowej przedmuchiwanie piłeczki ping-pongowej, piórka, bibułki .
15. Pw – siad skrzyżny RR na kolanach, plecy proste . R – wdech z uniesieniem kl. piersiowej, wydech z opuszczeniem kl. piersiowej i rozluźnieniem mięśni obręczy barkowej .


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Portal poświęcony tematyce związanej ze zdrowym stylem życia Spa & Wellness.

SpaStrona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Kopiowanie za zgodą redakcji.