clock

Dzisiaj jest 29.01.2023 rok ,        godzina: 7:38 dudes     Dziś imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei           Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Klatka piersiowa kurza ćwiczenia


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu


Polecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Klatka piersiowa kurza ćwiczenia

Linki sponsorowane


1. Pw – leżenie tyłem NN ugięte RR wzdłuż T . R – wznos RR bokiem w górę, z powrotem RR przodem w dół ( ćw. wykonujemy w rytmie oddechowym ) .
2. Pw – jw. na brzuchu .
3. Pw – leżenie przodem RR wyprostowane w górę, szeroki chwyt laski . R – przenos laski o wyprostowanych RR w tył .
4. Pw – leżenie przodem, dłonie pod brodą . R – dmuchanie w piłeczkę ,, ping-pongową”.
5. Pw – siad skrzyżny , RR wyprostowane w górę w skos, korygujący stojąc z tyłu chwyta ćwiczącego za przedramiona . R – wypychanie kl. piersiowej w przód z odmachem RR w tył z pomocą korygującego .
6. Pw – poz . wypoczynkowa : leżenie tyłem, NN zgięte w stawach kolan., stopy oparte o podłoże, RR zgięte w stawach łokciowych, dłonie na karku . Swobodne oddychanie .Ułożenie ciała w osi.

Przy wadach kl. piersiowej stosować również ćw. wytrzymałościowe wpływające na usprawnianie funkcji narządów wew. ( ukł. krążenia, oddychania, termoregulacji ) . Usprawnianie czynności tych układów jest dla funkcji organizmu znacznie ważniejsze niż rozwój mięśni . Stosujemy ćw. intensywne : biegi, podskoki, rzuty, czworakowanie w formie gier i zabaw , torów przeszkód itp.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Portal poświęcony tematyce związanej ze zdrowym stylem życia Spa & Wellness.

SpaStrona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Kopiowanie za zgodą redakcji.