clock

Dzisiaj jest 13.07.2024 rok ,        godzina: 13:53 dudes     Dziś imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty           Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Rehabilitacja w procesach leczenia


Linki sponsorowane
Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu


Polecane produkty

Masaż

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Rehabilitacja w procesach leczenia

Linki sponsorowane


Rehabilitacja ma ogromne znaczenie w leczeniu oraz długofalowej pracy z pacjentem. Dotyczy osób dotkniętych schorzeniami przewlekłymi, po wypadkach, długotrwałych urazach czy dzieci z problemami rozwojowymi, wadami postawami.

Znaczenie pracy rehabilitantów

W procesie leczenia bardzo istotna jest współpraca z rehabilitantami. Widać to wyraźnie zarówno na przykładzie pacjentów po wypadkach, unieruchomionych, z urazami kręgosłupa. Również dolegliwości bólowe, schorzenia neurologiczne wymagają odpowiednich działań fizjoterapeutów, masażystów, zastosowania metod rehabilitacyjnych. O tym, jak ważna jest odpowiednia rehabilitacja w przypadku najmłodszych pacjentów, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rezultaty, jakie przynosi praca z dziećmi autystycznymi, z wadami rozwojowymi ruchowymi czy psychicznymi, doceniają lekarze, ale przede wszystkim rodzice oraz mali pacjenci.

Zdrowy kręgosłup i rehabilitacja

Problemy z kręgosłupem stanowią dziś niemalże schorzenie cywilizacyjne. Poza osobami, które uległy wypadkom, doznały urazu, wielu pacjentów w poradniach ortopedycznych cierpi na schorzenia, które rozwijają się latami. Nie leczone, nie zdiagnozowane, uniemożliwiają w końcu normalne funkcjonowanie w domu i pracy. Niestety, proces leczenia wielu schorzeń, takich jak chociażby dyskopatia, jest trudny i długotrwały. Ogromne znaczenie ma oczywiście rehabilitacja kręgosłupa, wprowadzona na odpowiednim etapie działań terapeutycznych. Zastosowanie fizjoterapii, masaży, ćwiczeń zdecydowanie przyspiesza leczenie i łagodzi dolegliwości bólowe.

Ośrodki rehabilitacyjne

Ośrodki zajmujące się rehabilitacją pacjentów z dysfunkcjami ruchowymi, neurologicznymi schorzeniami kręgosłupa oferują pełen wachlarz usług. Ze względu na specyfikę dolegliwości rehabilitacja może również przebiegać w domu pacjenta. Mogą być to cykliczne spotkania w ośrodku, bardzo popularne są również turnusy rehabilitacyjne. Z możliwości wyjazdu do specjalistycznych ośrodków rehabilitacyjnych korzystają często rodzice dzieci z wadami rozwojowymi, poważnymi schorzeniami genetycznymi. Dzięki zajęciom z fizjoterapeutami, neurologami, logopedami czy psychologiem, znacznie poprawia się stan fizyczny i emocjonalny małych pacjentów.
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


Gabinety masażu Internetowy spis gabinetów masażu w Polsce.

Gabinety masażu

Portal poświęcony tematyce związanej ze zdrowym stylem życia Spa & Wellness.

SpaStrona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Kopiowanie za zgodą redakcji.